Jak wygląda nasza praca w dniu Waszego ślubu

Chcemy tu opisać jak to powinno wszystko wyglądać, jak my to robimy, jak my pracujemy by zapewnić Wam jak najlepsze efekty.

PRZYGOTOWANIA

Zawsze przyjeżdżamy dużo szybciej niż jesteśmy umówieni niezależnie od tego czy dojazd jest bliski czy daleki.

Przez całą naszą obecność służymy Wam również pomocą i radą. Jestem również wedding plannerką, wiadomo, u Was akurat jestem w roli fotografa lub drugiego filmowca i na tym się skupiam bo to moja rola, ale jestem obok i jeśli potrzebujecie rady to możecie na mnie liczyć. Z Dawidem byliśmy już na wielu ślubach i weselach, wiele widzieliśmy, sporo się nauczyliśmy, możecie czerpać z naszego doświadczenia.

Podczas przygotowań staramy się nawiązać relację również z Waszymi bliskimi, traktujcie nas tak jakbyśmy się znali od dawna. Nie wprowadzajmy sztywnej atmosfery „pani fotograf” i „pan operator” bądźcie na nas otwarci jak my jesteśmy na Was. Mówimy sobie na „Ty”, lubimy się, jesteśmy tu dla Was. Mamy swoje sposoby by rozładować napięcie (jeśli pojawi się mały stres – a nie powinien bo to wspaniały i radosny dzień!). Chętnie współpracujemy ze Świadkową i ze Świadkiem. Czuwamy też w tym dniu nad Wami, jesteście bezpieczni. 🙂

FIRST LOOK

Gorąco namawiamy Was na intymny First Look jeśli tylko to możliwe. Pary, którym brakło na to tych 15-20 min. bardzo żałują, nie popełnijcie tego błędu. My Wam to doradzamy bo Wy nie zawsze macie do tego głowę, są inne sprawy (pamiętajcie, że Świadkowie powinni Was maksymalnie odciążyć w tym dniu) a tego momentu nie da się powtórzyć, on jest tylko raz w życiu. Jeśli decydujecie się by celebrować ten moment, to wybieramy w pobliżu zaciszne miejsce, często robimy reportaże w domach gdzie jest ogród – nawet jeśli to malutki ogródek to w otoczeniu zieleni First Look wypada cudownie. Wy i Wasze szczere emocje, naturalne, autentyczne reakcje. Pan Młody oczarowany swoją cudowną Panną Młodą (a jesteście wtedy naprawdę olśniewające) i Panna Młoda oczarowana swoim Panem Młodym. Dajcie sobie tę chwilę, jesteście tego warci, nie odbierajcie sami sobie tego emocjonalnego momentu. My Wam podpowiemy co zrobić by wypadł optymalnie, znajdziemy odpowiednie miejsce będąc na przygotowaniach.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Podpowiemy gdzie będzie w domu/mieszkaniu/pokoju optymalne miejsce dla zdjęć i filmów, zależnie od okna, światła itp. żebyście mieli jak najlepsze ujęcia.

Zależy od warunków ale raczej wolimy fotografować i filmować przy naturalnym świetle i ten moment. Prosimy by Świadkowie uprzedzili, żeby ktoś z obecnych nie włączył światła w trakcie jeśli zaczynamy błogosławieństwo bez światła sztucznego ponieważ to nagle zmienia całkowicie warunki dla sprzętu (zazwyczaj właśnie na niekorzyść), taki widoczny skok nie wypadłby dobrze szczególnie na ujęciach filmowych.

Podczas błogosławieństwa skupiamy się na Waszych Rodzicach przede wszystkim. To jest też głównie ich moment. Ich dzieci (często jedyne) opuszczają gniazdo a oni udzielają im swojego błogosławieństwa. Wiele emocji towarzyszy szczególnie ojcu Panny Młodej, a zwłaszcza temu, który oddaje Panu Młodemu swoją jedyną lub najmłodszą córkę. 🙂

CEREMONIA (w kościele, ale większość spraw dotyczy także ceremonii w USC i w plenerze)

Przed mszą prosimy księdza, który odprawi Waszą mszę/proboszcza o pozwolenie wykonania nam ujęć filmowych i fotograficznych. Wiadomo, Wy nas wybraliście, będziemy Wam te ujęcia wykonywać ale wg nas taktowne jest poproszenie o wyrażenie zgody celebransa i to też robimy. To formalność ale my zawsze o nią dbamy. Ksiądz to zawsze docenia i od razu inaczej do nas podchodzi. Witamy się z księdzem, pokazujemy mu nasze uprawnienia do wykonywania filmów i zdjęć w kościele. Informujemy, że wiemy jak się zachować by nie zakłócać przebiegowi mszy itp. Robimy co w naszej mocy by nie umknął nam żaden ważny moment a jednocześnie pozostajemy niewidoczni. O tym też bardzo często nasze Pary piszą w opiniach: https://top-weddings.com/reviews/

Nie używamy lamp w kościele, jest to dla nas niedopuszczalne, to domena wiecie czyja, bo nie raz na ślubie znajomych widzieliście takich panów co błyskają fleszem podczas całej mszy. 🙂 A jest to oficjalnie zakazane przez Episkopat i słusznie. Wiemy kiedy nie można robić zdjęć, gdzie nie wchodzić (np. za księdza!). Lubimy za to pokazać też rzut z góry – jeśli jest to możliwe i są schody/ otwarte drzwi na chór.

Fotografujemy i filmujemy również Waszych Gości biorących udział we mszy. Szukamy momentów wzruszenia i radości, emocji jakie towarzyszą Wam jak i Bliskim.

Zdjęcie grupowe

Zazwyczaj po mszy ustawiamy do zdjęcia gości (chyba, że chcecie na początku wesela przy sali weselnej). Wybieramy optymalne miejsce z Wami znając możliwości obu lokalizacji.

Podczas początków wesela możemy też wykonać zdjęcia w mniejszych grupkach.

Wesele

Zazwyczaj zostajemy do końca oczepin. Przy czym warto te oczepiny zacząć szybciej niż o północy lub zastanowić się czy je w ogóle potrzebujecie uwieczniać a przede wszystkim zabawy oczepinowe, które mają często specyficzny charakter. Zazwyczaj o północy i tak zespół/DJ mają poślizg, oczepiny zaczynają się jeszcze później niż północ, później zabawy i tak spokojnie można przekroczyć 1:00 w nocy.

Efekt? Goście są już zmęczeni i widać to na zdjęciach i filmach, są już najedzeni, napojeni 🙂 spoceni, zmachani, często już na bosaka bo ileż godzin można tańczyć w szpilkach (ja bym nie dała rady!), makijaże Pań już dawno zeszły, dzieci jeśli są to albo śpią albo są ale już ledwo żywe po wielu godzinach podskoków i biegania. O tej porze nawet przy licznych weselach goście są już wystarczająco sfotografowani i sfilmowani. Chcemy też dać Wam czas na tę bardziej prywatną część zabawy. W Anglii codziennością jest, że fotograf i filmowiec wychodzą po pierwszym tańcu ewentualnie po pierwszym tańcu i przemowach najważniejszych gości. Później reszta imprezy to jest już ich prywatna sprawa. Przemyślcie kwestię wydłużenia przygotowań to bardzo ważny element tego dnia, często niedoceniany a to bardzo źle. Na przygotowaniach najbardziej wychodzi styl Waszego fotografa i filmowca. Zapewniamy Was, że bardziej skorzystacie jeśli zrobicie oczepiny np. o 21:30-22:00 i potrwają z zabawami maks. godzinę a kosztem skrócenia wesela wydłużycie obecność fotografów/filmowców na przygotowaniach. Jeśli uznacie, że to świetny pomysł, to możemy tylko pogratulować dobrej decyzji. Wystarczy, że poinformujecie swojego wodzireja/zespół/DJ-a i oni dostosują plan do Waszej decyzji. Warto też by DJ poinformował na początku imprezy do mikrofonu o jakiej porze odbędą się oczepiny. Warto też by świadkowa była w kontakcie z zespołem/DJ/wodzirejem i czuwała by oczepiny zaczęły się o planowanej porze by nie było opóźnień.

Na weselu lubimy gdy Wasza oprawa muzyczna ma piękne światła. Dla bezpieczeństwa naszego profesjonalnego sprzętu oraz dobra Waszych ujęć prosimy by na sali nie były używane lasery. Wiemy, że coraz więcej Par uważa je za kiczowate i tandetne ale niestety wiele zespołów i DJ-ów wciąż kocha te klimaty. Jak najbardziej będzie na to czas podczas kilku ładnych godzin zabawy, po zakończeniu pracy fotografów i filmowców. Gdy kończymy naszą pracę, pakujemy sprzęt i żegnamy się z Wami i Waszymi bliskimi, składamy Wam wtedy życzenia. Wracamy do domu lub nocujemy (w zależności od tego jak daleko mamy do domu) i wracamy.

Co później?

Następnego dnia z samego rana zgrywamy wszystkie karty, robimy min. 2 backupy i nie formatujemy Waszych kart dopóki nie ma takiej potrzeby (jest to kolejny backup). Min. 1 backup wywozimy w bezpieczne miejsce poza siedzibę firmy (nikt nie ma do niego dostępu) reszta jest zabezpieczona w naszej siedzibie (również nikt poza nami nie ma do tego dostępu). Jesteście w ten sposób wyjątkowo zabezpieczeni. Pracując nad montażem również stosujemy rozwiązania informatyczne, które min. podwójnie pozwalają nam odpowiednio zabezpieczyć surowy materiał jak i projekty.

Później z wieloma z Was spotkamy się na sesji plenerowej innego dnia chyba, że wybraliście mini sesję plenerową podczas wesela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *