1. Portfolio Foto
  2. Portfolio Video
  3. Opinie
  4. Oferta
  5. FAQ
  6. Kontakt

Jakie jest Wasze przygotowanie do tego zawodu?

Dawid od 2010 r. pracuje do teraz w telewizji na stanowisku operator kamery i montażysta. Dzięki kilkuletniej pracy w telewizji nauczył się pracować na różnych kamerach i aparatach fotograficznych. Opanował także do perfekcji zaawansowany montaż filmów w takich programach jak Edius czy Adobe Premiere Pro, są to wiodące programy na rynku używane do montażu filmów. Oprócz tego inną wieloletnią pasją Dawida jest fotografia artystyczna, która zrodziła się w szkole fotograficznej w Katowicach, do której uczęszczał. Ania spędziła sporo czasu na nauce przedmiotów artystycznych (w tym fotografii i filmowania). Uczęszczała do 6-letniej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zabrzu na specjalizacji grafika komputerowa. Szkołę ukończyła dyplomami na piątki m.in. z grafiki komputerowej, fotografii i filmu. Studia ukończyła na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu z dwóch różnych filologii obcych. Studiowała także za granicą. Dlatego też z powodzeniem i bez problemów realizujemy nasze usługi poza granicami kraju bez bariery językowej.

Jakiego sprzętu używacie?

Używamy najlepszego sprzętu bo chcemy by Państwa filmy i fotografie były najlepsze. Do wykonania zdjęć używamy zazwyczaj profesjonalnej pełnoklatkowej lustrzanki Canon oraz kilku obiektywów. Do filmowania używamy albo kamery kręcącej w Full HD i 4 K albo profesjonalnej pełnoklatkowej lustrzanki Canon a także systemu stabilizacji Steadicam. Wszystkie nasze programy do postprodukcji są legalne i profesjonalne, wiodące na rynku.

Dlaczego pracujecie we dwoje?

Jesteśmy zgranym duetem. Znamy się od lat, długo także ze sobą pracujemy. Jeżeli wybierają Państwo zarówno filmowanie jak i fotografowanie to zalecamy by obiema usługami zajęła się nasza firma. Znamy swój styl pracy, nie przeszkadzamy sobie, współpracujemy. Decydując się na fotografa i operatora z dwóch różnych firm może się okazać, że rezultat nie będzie tak dobry bo wykonawcy mogą sobie przeszkadzać z racji, że nie współpracowali wcześniej ze sobą i nie znają swoich trybów pracy. Możemy też razem wykonywać jedną usługę lub każde z nas zajmie się inną usługą. Można też się zdecydować na jedną usługę wykonaną przez jedną osobę.

Czy dojazd wliczony jest w cenę?

Na śluby w określonym rejonie dojeżdżamy gratis. Ilość darmowych km zależna jest od wybranych pakietów. Za dojazd do dalszych lokalizacji liczymy 0,35 zł/km. Oczywiście jesteśmy bardzo mobilni. Ponieważ często bywamy na Śląsku i w Małopolsce może zdarzyć się tak, że ślub w tych okolicach zgra się z naszym kalendarzem i wtedy firma dojeżdża gratis do 50 km od Katowic. Na śluby w Poznaniu, Szczecinie, Kołobrzegu, Gdyni i Gdańsku nie pobieramy opłat za dojazd jeżeli ślub jest w plenerze lub w jakimś konkretnym stylu np. rustic, boho, vintage.

Jak długo pracujecie na weselu?

Pracę kończymy zaraz po oczepinach, nie później jednak niż o 1 w nocy. Jeżeli życzą sobie Państwo byśmy oboje zostali (lub któreś z nas) dłużej na weselu prosimy o informację najpóźniej tydzień przed ślubem. Po zakończeniu oczepin przechodzimy na stawkę godzinową.

Czy musimy wybrać któryś z pakietów ślubnych?

Pakiety to nasze propozycje. Jednakże każdą Parę traktujemy indywidualnie i staramy się by nasze usługi były dla Państwa skrojone na wymiar. :) Prosimy o podanie Państwa preferencji a my zajmiemy się wyceną konkretnych usług.

Jak wygląda rezerwacja terminu?

Zapytania o wolne terminy prosimy kierować pod nr tel.: 889-575-288 lub na nasze maile: kontakt@top-weddings.com oraz anna.chaszczynska@gmail.com. Umowę możemy podpisać albo na spotkaniu albo przez Internet. Tak jak w przypadku innych fotografów i operatorów kamer rezerwacja terminu możliwa jest wyłącznie po podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki. Zaliczka wynosi 30%.

Czy nasza sesja może się odbyć za granicą?

Oczywiście! Uwielbiamy podróżować i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Szczegóły ustalamy indywidualnie.

Kto się znajdzie na filmie i fotografiach ślubnych?

Przede wszystkim fotografujemy Parę Młodą. Na zdjęciach nie zabraknie też Świadków, Rodziców, Rodzeństwa i Dziadków. Jeżeli zależy Państwu na tym by ktoś szczególny spoza tego grona także był przez nas częściej fotografowany, filmowany to prosimy o taką informację do kilku dni przed ślubem. Oczywiście pozostali goście także będą fotografowani, filmowani szczególnie jeżeli będą brać udział w zabawach i nie zabraknie ich na parkiecie.

Czy będzie zdjęcie grupowe?

Oczywiście, o ile sobie Państwo tego zażyczą. Prosimy o taką informację do kilku dni przed ślubem wraz z podaniem miejsca – czy ma to być np. przed kościołem czy przed salą weselną itp.

Czy nasz film ślubny może być nakręcony w 4 K?

Może, aczkolwiek realizacje w 4 K obejmują zazwyczaj krótsze materiały takie jak np. podziękowania dla rodziców. Ceny z naszego cennika obejmują realizacje w Full HD. W przypadku chęci wykupienia jakiejś z usług w 4 K prosimy o kontakt.

Czy można dobrać usługę filmowania dronem?

Można, dobrać taką usługę dodatkową. Wiąże się to jednak z pracą jednej lub dwóch dodatkowych osób. Ceny z naszego cennika nie obejmują usługi filmowania dronem.

Jak przedstawiacie do wglądu filmy i fotografie?

W przypadku zdjęć jest to galeria stworzona w Internecie. Tam mogą Państwo dokonać wyboru ujęć z zaproponowanych przez nas zdjęć. Zawsze tworzymy galerię z większą ilością zdjęć niż wybrana przez Państwa liczba. To dlatego by to właśnie Państwo mogli sami zdecydować jakie ujęcia są wg Państwa najlepsze. Z tej liczby można oczywiście dobrać dodatkowe fotografie po cenie z umowy. Filmy udostępniamy do wglądu także przez Internet.

Kiedy możemy spodziewać się gotowych zdjęć i filmów?

Zazwyczaj oddajemy reportaż ślubny do akceptacji do 70 dni od nagrania i sfotografowania wesela. Oczywiście może zdarzyć sie tak, że materiał będzie gotowy dużo szybciej. Zazwyczaj inni fotografowie i operatorzy kamery zakładają ten sam czas lub nawet dłuższy (np. do 2-2,5 miesięcy). Oczywiście my staramy się by nie musieli Państwo zbyt długo czekać. Jednak prosimy pamiętać, że aby zdjęcia i filmy zostały naprawdę dopieszczone (a w końcu to najważniejszy dzień w Państwa życiu ;)) potrzebujemy trochę czasu na postprodukcję. Filmy podziękowania dla rodziców przy przychylnych wiatrach oddajemy do 14 dni od filmowania ich.

Dlaczego polecacie wykonanie sesji narzeczeńskiej (zaręczynowej)?

Sesja narzeczeńska to świetna okazja by Para Młoda zapoznała się z nami jak i z naszym stylem pracy. Proponujemy przeprowadzenie sesji z motywem przewodnim i uwzględnieniem konkretnej stylizacji. CO WIĘCEJ! Zdjęcia wykonane w trakcie sesji narzeczeńskiej mogą Państwo wykorzystać w zaproszeniach na ślub! :) To także okazja by Narzeczeni mogli sprawdzić jak się czują przed aparatem i w jakim klimacie/stylu chcieliby sesję ślubną.
page up